Proč Dr. Nona

ČÍM JSOU PREPARÁTY Dr. Nona UNIKÁTNÍ?
 
Svým složením jsou výjimečné a jedinečné na světě, podívejte se na zkušenosti našich klientů  - ZDE.
 
Níže jsou popsány a uvedeny složky, které obsahují veškeré produkty společnosti Dr. Nona.
 
Patentované složky jednotlivých preparátů Dr. Nona:
 
BIOORGANOMINERÁLNÍ KOMPLEX
 
Zajišťuje synergický efekt (efekt společného působení více prvků, který je obvykle větší nebo kvalitativně lepší než prostý součet efektů ze samostatného působení jednotlivých prvků) komplexu složek na metabolismus a na vstřebávání přípravků přes pokožku. Kosmetické přípravky se tak stávají prostředkem ovlivňující ozdravným způsobem na celý organismus (vstřebatelnost účinných látek z krémů a bahna je 75-98%!)
 
ARCHEBAKTERIE
 
Je buňka stará asi 3,5 miliardy let-tehdy se z prapůvodní "Ancestor" buňky začal vývoj tří buněčných linií:
  • eubakterií (dnešní bakterie)
  • eukaryontů (z nich vývoj rostlin, živočichů a člověka)
  • archebaktérií (AB)
 
AB je samostatná skupina, která přežila v extrému klimatických podmínkách (vedle jednobuněčných řasách jediná živá buňka v moři!) A celé miliardy let se zachovala jako druh. Vysoká odolnost genetických struktur! Genetický materiál nese informaci o přežití a zachování sebe samé jako druhu. Je schopna tvořit organické látky z anorganických, dokonce je hypotéza že existovala i tehdy když na Zemi nebyl kyslík. Její složení je podobné původní buňce, z níž se vyvinul lidský organismus. Absencí zformovaného jádra se podobá prokaryotickým buňkám, avšak charakterem genetické informace je bližší jaderným buňkám - eukaryontům. Objevili ji Japonci v roce 1936 v některých oblastech Mrtvého moře. Díky výzkumu vědců z izraelské kliniky Lenom pod vedením Dr.Nony Kuchina byly archebakterie kultivované v laboratorních podmínkách a jejich deriváty jsou součástí všech přípravků.
 
Otázka: Jaký je mechanismus působení AB a význam pro lidský organismus?
 
Odpověď: AB je nejsilnější známý antioxidant-je 6x silnější než pycnogenol.
 
Volné radikály poškozují peroxidaci lipidů především buněčné membrány. Ich působení je vystavena i DNA - tím se narušuje genetická informace pro normální fungování buňky .... narušuje se metabolismus buňky a tvorba energie - buňka ochabuje. AB chrání buněčné membrány před oxidací a snižuje jejich citlivost k poškození,tj. působí jako korektor poškozených DNA struktur a vytváří informace pro obnovu buněk.
 
 AUTOTROFICKÝ SYSTÉM
 
Druhotné využití bílkovinných komponentů na výživu obnovujících se buněk, tzn. že zbytky odumírajících buněk jsou využity pro výživu nově vznikajících.
 
KLINICKÝ EFEKT:
 
  • ozdravující reparační (hojení ran, popálenin) antikarcinogenní
 
  • prevence a léčba ostatních nemocí způsobených volnými radikály
 
Antioxidační procesy v buňkách jsou podkopávány stárnutím, nemocemi, deplecí minerálů chronickými toxiny. Biomasa AB je zdrojem biologicky aktivních látek: bílkoviny; enzymy; peptidy; aminokyseliny; lipidy; metaloproteíny; hormonální látky – ty rychle zajistí syntézu ATP(Adenozin-trifosfát) a transport látek přes membrány  - to je cíl metabolismu.
 
Deriváty AB tento proces usnadňují a zkracují! Výsledkem je mizející pocit únavy, tonizace a Energetizace celého organismu. Tím že tělo dostane AK v hotové formě, nepotřebuje energii na jejich získání z potravy – tělo se nezeslabuje ale posiluje – výhodné pro oslabený organismus.
 
Zvyšuje proliferaci normálních buněk, blokuje růst rakovinných buněk. Působí enzymem, který prodlužuje telomeru (část na konci chromozómu v každé buňce - jakési "biologické hodiny" buňky). Při dělení buňky se telomera zkracuje, při určité délce se buňka přestává dělit a umírá. AB tehdy napíná telomeru a prodlužuje život buňky!
 
Pro práci enzymů jsou nezbytné koenzymy a jejich zdrojem je právě Mrtvé more. Proto má velký význam fakt, že deriváty archeabakterie jsou přítomny ve všech preparátech Dr. Nona. Jsou součástí BOMK – Bioorganominerálního komplexu.
 
 
Další komponenty preparátů Dr. Nona – léčivé byliny:
 
Aloe přírodní (Aloe vera L.)
V lidové medicíně se používá čerstvá šťáva a koncentrovaná šťáva. Preparáty aloe mají žlučopudný a projímací účinek, zesilují sekreci trávicích žláz, zlepšují trávení. Šťáva aloe se používá při léčení onemocnění kožních povrchů a sliznice, očních onemocněních.
 
Avokádo (Persea americana Mill.)
Dužina plodů obsahuje 30% mastných olejů, 1,5% bílkovin, sůl kalia, natria, magnézia, fosforu. V medicíně se olej avokáda používá pří léčení následujích nemocí: sklerodermie, pyorea, artróza, ekzém, Pagetova nemoc.
 
Bíla jíva (Salix alba L.)
V medicíně se používá kůra, nasbíraná zjara, v době tvorby mízy. Kůra obsahuje glykosid salicyn, který vylučuje kyselinu salicylovou. Odvar kůry má tonizujíci účinek na srdečně-cévní systém, používá se jako protizánětlivý prostředek, při revmatizmu.
 
Borůvka obecná (Vaccinium myrtillus L.)
V lidové medicíně se používají plody a listy, obsahující tříslovinu, kyselinu citrónovou, jablečnou, jantarovou, chininovou, benzoovou, mléčnou a šťovíkovou, cukry, kyselinu askorbovou, karoten, vitamíny skupiny B, bohatý soubor sotopových prvků. Používá se jako pojivý prostředek při poruchách žaludečně-střevního systému, dyspepsiích, kolitidach a enterokolitidach, stomatitidě, gingivitidě, dně, revmatizmu, chudokrevnosti. Plody pozitivně působí na ostrost zraku.
 
Broskvoň obecná (Persica vulgaris Mill.)
Plody obsahují až 15% broskvového oleje, který je složen z oleinové, palmitové a stearinové kyseliny, a také glykosid amigndalin. V medicíně se plody broskve používají jako močopudný prostředek, při poruchách tvorby krve, nemocích žaludečně-střevního systému. V kosmetice se broskvový olej používá jako složka krémů a mastí, jako ředidlo (např. kafru), při paradentóze. Masky s broskvovým olejem přidávají pleti hebkost, svěžest a pružnost.
 
Cibule kuchyňská (Allium cepa L.)
Listy a cibulky obsahují slzotvorný éterický olej, vitamíny (zvlášť mnoho kyseliny askorbové), a také fytoncidy, zamezující růst patogenních mikroorganismů. Použití cibule se doporučuje při poruchách trávení, predpokladu chronické zácpy, atonii střev, jako prostředek hojící rány, k léčení a prevenci arteriosklérozy, hypertonie.
 
Citroník (Citrus limon Burm.)
Slupka obsahuje až 0,6% éterického oleje, furokumariny, glykosidy, organické kyseliny. Dužina obsahuje hlavně vodu a citrónovou kyselinu, cukry, kyselinu askorbovou a také vitamíny A, B, P. V lidové medicíně se šťáva citrónu doporučuje při onemocněních žaludečně-střevního ústrojí, poruchách minerální výměny, močových kamenech, revmatizmu, dně. Vnější použití – při plísňových onemocněních. V kosmetice se používá k odstranění pih, pigmentových skvrn.
 
Dobromysl obecná (Origanum vulgare L.)
V medicíně se používá kvetoucí nadzemní část, která obsahuje třísloviny, kyselinu askorbovou, flavonoidy a éterický olej, stopové prvky. Má uklidňující účinek na centrální nervový systém, stimuluje činnost trávicích a bronchiálních žláz, posiluje peristaltiku střev, vylučování moče. Éterický olej se používá jako prostředek proti bolesti ve stomatologii.
 
Eleuterococcus trnitý (Eleutherococcus senticosus M.)
Roste na Sibiři a Dálném východě. V lidové medicíně se používají kořeny a oddenky, ve kterých bylo zjištěno šest glykosidů, pojmenovaných eleuterococcus, pektinové látky, éterické oleje. Extrakt z kořenů a oddenek se používá jako tonizujíci prostředek, je účinný při různych formách neurózy, onemocněních srdečně-cévního systému. Zvyšuje fyzickou a mentální práceschopnost, posiluje ostrost zraku, zlepšuje sluch.
 
Eukalypt kulatý (Eucalyptus globulus L.)
Listy obsahují více než 1% éterického oleje a také třísloviny. Listy eukalyptu a eukalyptový olej se předepisují při onemocněních horních dýchacích cest, při gynekologických onemocněních, mastitidách, spáleninách, flegmónách, abscesech, trofických vředech. Eukalyptový olej se předepisuje jako antiseptický a protizánětlivý prostředek, na proplachování, inhalace, aromatické koupele.
 
Fenykl  obecný (Foeniculum vulgare Mill.)
V medicíně se používaí plody, které obsahují až 6% éterického oleje, 20% mastného oleje a 22% proteinu. Plody fenyklu mají účinky proti křečím a pocitu zvracení, posilují sekreci trávicích žláz, stimulují činnost žaludečního střevního systému, zesilují oddělování hlenu při onemocněních dýchacích cest, stimulují laktaci.
 
Ginko (Ginkgo biloba L.)
Listy jsou bohaté na glykosidy a alkaloidy. Preparáty z listů ginko jsou efektivní při léčení periferního krvácení, při poruchách nervové činnosti, oslabení zraku, sexuálních poruchách.
 
Heřmánek lékařský (Matricaria Recutita L.)
V medicíně se používajé květy, které obsahují éterické oleje, flavonoidy, organické kyseliny. Vnitřně se heřmánek předepisuje při onemocněních žaludečně-střevního systému, jater a žlučovodů. Extrakt z květů heřmánku se používá jako protizánětlivý, antiseptický prostředek a proti bolestem, při onemocněních ústní dutiny, tonzilitidě, angíně, do aromatické koupele.
 
Hloh krvavě-červený (Crataegus sanguinea Rall.)
V medicíně se využívají květy a plody hlohu. Plody hlohu obsahují cukry, flavonoidy, sacharózu, vitamíny P a C, stopové prvky: kalium, magnézium, kalcium, mangan, železo. Hloh se předepisuje při funkčních poruchách srdeční činnosti, při hypertonické nemoci, stenokardii, arytmiích různého původu, tachykardii, arterioskleróze.
 
Chrpa modrá (Centaurea cyanus L.)
V medicíně se používají květy, které obsahují glykosidy, alkaloidy, polyeny, kyselinu askorbovou, betakarotén, široký komplex stopových prvkú. Používají se při chronických onemocněních ledvin a močovodů, otocích, zánětu očních spojivek, blefaritidě (zánět očního víčka) a jiných oftalmologických onemocněních, při zvýšené únavě očí.
 
Chryzantéma (Chrysanthemum indicum L.)
V medicíně a gastronomii se používají květy, obsahující éterický olej, adenin, karoten, tyamin, riboflavin, nyacyn, kyselinu askorbovou a vitamín E, vitamínu C a E je v chryzantémě více než v česneku. Dle Číňanů způsobuje víno z chryzantémy prodloužení života. Chryzantéma se také používá při bolestech hlavy, v oftalmologii, stomatologii, při bolestech uší, lumbagu, revmatizmu.
 
Jalovec virginský (Juniperus virginiana L.)
V medicíně se používají plody – bobule jalovce ve tvaru šišky, které obsahují až 2% éterického oleje, ař 40% cukrů, pryskyřice, organické kyseliny. Cedrový olej a výluh plodů jalovce působí močopudně, zvyšují tvorbu žluče a vylučování žluče, zesilují sekreci trávících žláz a peristaltiku střev. Také se používají při chronických onemocněních cest dýchacích k rozředění hlenu. V kosmetice se hlavně využívají protizánětlivé a baktericidní vlastnosti jalovce.
 
Jasmín velkokvětý (Jasminum grandiflorum L.)
Květy a listy obsahují éterický olej, kyseliny: salicylovou, benzoovou, mravenčí. Vnitřně se používá při bolestech břicha, dysenterii, hepatitidě, cirhóze jater. Vnější použití k potírání a aromatické koupele pro zlepšení stavu při kožních nemocích, nespavosti, zvýšené podrážděnosti.
 
Jetel luční (Trifolium pratense L.)
V lidové medicíně se používa hlavička květu, která obsahuje kumariny, vitamín E, karoten, kyselinu kumarinovou. Používá se při gynekologických onemocněních, kožních nemocích, pro aromatické koupele.
 
Jitrocel velký (Plantago major L.)
Výluh z listů se používá jako prostředek na odkašlávání a také ke snížení kašlavého podráždění a ředění hlenu při bronchititdách, černém kašli, bronchiálním astmatu, tuberkulóze, odkašlávání krve. Vodový výluh a čerstvá šťáva napomáhají rychlému čištění a hojení ran.
 
Jojoba (Simmondsia californica L.)
Semena jojoby obsahují až 55% tekutého rostlinného vosku, který je svými chemicko-fyzikálními vlasnostmi podobný přírodnímu spermoceptnímu velrybímu tuku. Stejně hodnotné náhražky vosku jojoby nebyly zjištěny ani v produktech rostlinního původu, ani v sloučeninách, syntetizovaných chemickou cestou. Používa se v parfumerii jako přírodní ředidlo, k ochraně pokožky a regeneraci vlasů, při léčení rakoviny pokožky.
 
Kokosová palma (Cocos nucifera L.)
Plod kokosové palmy (ořech) obsahuje 60-65% mastného oleje s triglyceridy mastných organických kyselin. Olej se používá v kosmetice jako komponent léčivých krémů a mastí, chrání před poškozením a posiluje vlasy, zlepšuje výživu vlasových kořínků.
 
Kukuřice obecná (Zea mays L.)
V medicíně se používají kukuřičné klasy (rozvité sloupky se zrny) a kukuřičný olej ze zárodku kukuřičných zrn. Kukuřičné sloupky se používají jako žlučopudné, močopudné a prostředky zastavujíci krvácení. Kukuřičný olej se používá pro prevenci a léčení arteriosklerózy, při onemocněních, spojených s nedostatkem vitamínu E, pro léčení kožních onemocnění.
 
Leknin bílý (Nymphaea alba L.)
V oddencích a květech jsou alkaloidy, tanidy, sacharóza, škrob. Extrakt má antibaktericidní a protiplísňové účinky a také se používá jako jemný hypotenzivní prostředek při léčení hypertonie.
 
Levandule lékařská (Levandula afficinalis C.)
Levandulový olej je prostředek antiseptický a dráždicí pokožku, používá se pro potírání při revmatických bolestech a neuralgii. Patří do skupiny antiseptických aerosolů. Květy levandule se doporučují jako uklidňujíci prostředek při migréně, neurastenii, nervovém srdečním tepu. Je složkou aromatických koupelí jako uklidňujíci prostředek.
 
Mák (Papaver rhoteas L.)
V medicíně se používá květ a plody (hlavičky), které obsahují kapsitin, cianidin, sebain, sinaktin, papaverin. Květy se používají při onemocněních jater, žlučovodů a také k prevenci onkologických onemocnění. Nemají narkotický účinek, napomáhají rozšíření krevních cév při hypertonii, stenokardii, migréně.
 
Mandlovník obecný (Amygdalus communis L.)
V lékařské praxi se používají semena mandlovníku. Hlavními složkami jsou mastný olej (až 69%) a surový protein (až 30%). Mandlový olej se používá vnitřně při bolestech žaludku a střevního systému jako jemný projímací prostředek a jako prostředek pro vnější použití – pro změkčení a očištění pleti. Ve farmaceutické praxi je mandlový olej nezaměnitelným základem tekutých mastí, nevyvolávajících alergii.
 
Máta peprná (Mentha piperita L.)
V medicíně se používají listy máty, éterický olej a mentol. Listy máty, které obsahují éterický olej, jsou bohaté na karoten, organické kyseliny, biologicky aktivní látky. Z listů se připravuje aromatický čaj, rozšiřující cévy a tonizující organismus. Mentol se používá jako prostředek, tišící bolest při neuralgii, myalgii a artralgii, jako prostředek protizánětlivý a cévy rozšiřující při křečích koronárních cév a uklidňující při nervových poruchách.
 
Meduňka lékařská (Melissa officinalis L.)
K léčivým účelům se hlavně používá olej meduňky. Doporučuje se při závratích, bolestech žaludku, mdlobách a hysterických záchvatech, revmatizmu, bolestech v oblasti srdce a také jako prostředek, regulující menstruační cyklus. Je součástí aromatické koupele. Používá se jako prostředek pro zlepšení látkové výměny.
 
Měsíček lékařský (Calendula officinalis L.)
V medicíně se používá okvětí měsíčku, obsahující karotenoidy, flavonoidy, pryskyřici, glykosidy, organické kyseliny a také značné množství vitamínu C. Lékařský význam měsíčku je hlavně podmíněn jeho antiseptickým, protizánětlivým a rány hojícím působením, a také sedativním a hypotenzivním efektem. Vnitřní použití se doporučuje při onemocněních žaludečně-střevního ústrojí, jater a žlučovodů, nemocí podpůrné a pohybové soustavy, revmatizmu.
 
Mořské chaluhy - jedlé hnědé (Laminaria japonica Aresch)
Léčivé vlastnosti jsou především podmíněny velkým obsahem jódu, který čepelatky obsahují. Kromě toho čepelatky obsahují 23 aminokyseliny, vitamíny B1, B6, B12, C, kyselinu pantotenovu, cholin, inosit, biotin, kyselinu foliovou, karoten.

Mrkev divoká (Daucus carota L.)
Semena mrkve obsahují éterické a mastné oleje a také flavonoidy. Mají spasmolycké účinky, napomáhají odvodu kamenů z močovodů, zmenšují zánětlivé jevy v močových cestách, zesilují tvorbu žluče a vylučování žluče.
 
Oliva evropská – olivovník (Olea europaea L.)
Extrakt listů olivovníku snižuje arteriální tlak, stimuluje vylučování moče, normalizuje peristaltiku střev, ředí hleny a prohlubuje dýchání.
 
Opuncie skvrnitá trnitá (Opuntia maculacantha)
Plody a listy obsahují glukózu, bílkovinu, mnoho nezaměnitelných aminokyselin, vápník, magnézium, fosfor. Extrakt opuncie zastavuje krvácení, má močopudné a žlučopudné účinky. Používají se při pneumonii, tuberkulóze plic, dysenterii, zánětlivých onemocněních střev.
 
Ořech kola (Cola vera K.)
Ořech kola obsahuje až 2% kofeinu, teobrominu, třísloviny. Používá se jako tonizující prostředek pro centrální nervový systém a činnost srdce.
 
Ořech řecký – divoký (Juglans regia L.)
Plody obsahují třísloviny, éterický olej, vitamíny C, B, P, karoten, fytoncidy. Vlistech byla objevena baktericidní látka – juglon. Extrakt listů se používá při krvácení, k hojení ran, při chemických spáleninách, zánětech ústní sliznice, nemocích nehtů.
 
Mučenka – Passiflora inkarnační (Passiflora incarnata L.)
V medicíně se používá nadzemní část rostliny (tráva), která obsahuje alkaloidy, glykosidy, stopové prvky, mastný olej. Má uklidňující účinek. Sedativní vlastnosti se používají při léčení nervových poruch s projevy zvýšené citlivosti, podrážděnosti, nevolnosti, při nespavosti, v předklimakterickém období a v průběhu klimakteria.
 
Pogostemon (Pogostemon pathouli Pellet)
V medicíně se používá nadzemní část rostliny, obsahující značné množství éterického oleje, jehož hlavní složkou je pačulový líh. Olej má schopnost snižovat teplotu těla, je účinný proti bolestem a bakteriím. Používá se v kosmetice jako součást aromatické koupele.
 
Pomeranč sladký (Citrus sinensis Risso)
Dužina plodů obsahuje kyselinu askorbovou, vitamíny B1, B2, A a P. Plody obsahují hodně cukrů (do 10%) a minerálních látek (kalcium, fosfor, kalium), a také kyselinu citrónovou, pektiny a fytoncidy. Pektinové látky způsobují efektivní vyprázňování střev, snižují pravděpodobnost rozvíjení hnisavých procesů. Silice z kůry se používá pro ochucení léků a potravin.
 
Pšenice obecná (Triticum communis L.)
Zárodky a výhonky pšenice obsahují velké množství vitamínů E a F, široké spektrum biologicky aktivních látek. V medicíně se výhonky pšenice používají při funkčních poruchách pohlavní sféry, při astenických stavech, avitaminóze, k léčení těžkých forem abscesu, dně, kulhavosti.
 
Rajčata jedlá (Lycopersicon esculentum M.U.)
Plody obsahují až 6,5% cukru, vitamíny B1, B2, P, K, kyselinu askorbovou, karoten, soli draslíku, fosforu, organické kyseliny. Díky značnému obsahu vitamínů a minerálních solí se doporučuje nemocným se srdečně-cévními a žaludečně-střevními onemocněními. Šťáva tomatů se používá jako baktericidní prostředek.
 
Rebarbora tangutská (Rheum tanguticum Maxim.)
V medicíně se používají kořeny a oddenky tříletých nebo čtyřletých rostlin, obsahující antrakosidy, pryskyřici, pektinové látky, škrob. Používá se jako projímadlo a žlučopudný prostředek k dosažení měkkého a dlouhodobého účinku při atonii střev, chronických zácpach, meteorismu.
 
Rozmarýn lékařský (Rosmarinus officinalis L.)
V lidové medicíně se používá éterický olej a extrakt z listů. Éterický olej se používá při léčení revmatizmu a radikulitidě jako mast a prostředek pro potírání. Se stejným účelem jsou předepisovány aromatické koupele. Extrakt z listů se používá ke kloktání při zánětu hltanu a ústní dutiny, jako kompres na těžce hojící se rány, při furunkulóze a pro vaginální vstřiky.
 
Rybíz černý (Ribes nigrum L.)
V medicíně se používají plody, obsahující kyselinu askorbovou, cukry, organické kyseliny, pektiny, vitamíny B1, B6, E, P, K, glykosidy. Používá se při hypovitaminózach a avitaminózach, chudokrevnosti, těžkých chronických onemocněních, hypertonii a arterioskleróze.
 
Sezam (Sesamum indicum L.)
Semena obsahují až 60% mastného nevysychajícího oleje se značným množstvím vitamínu E, nasycený a nenasycených mastných kyselin. Olej zlepšuje kapilární krevní oběh pokožky, posiluje zásobování kyslíkem a výživnými látkami, používá se v krémech.
 
Slunečnice jednoroční (Helianthus annuus L.)
Semena slunečnice obsahují velké množství oleje, obsahujíciho glyceridy různych mastných kyselin, např. palmitové, stearinové, archedonové, oleinové a také bílkoviny, sacharidy, fytin a třísloviny. Košíčky vymlácené slunečnice obsahují velké množství pektinu, který má regulující účinek na žaludečně-střevní systém a potlačuje hnolibnou flóru střevního systému. Slunečnicový olej se úspěšně používá při léčení arteriosklerózy, v dermatologii, při nemocích nosohltanu, broncho-plicních onemocněních a při dysfunkci žlučovodů.
 
Světlík lékařský (Euphrasia officinalis L.)
Obsahuje taniny, vitamín C, beta-karoten, glykosidy, éterické oleje a pryskyřici, mastné kyseliny, rutin. V lidové medicíně se doporučuje při alergii, onkologických onemocněních, epilepsii, bolestech hlavy, zimnici, všech formách oftalmologických onemocnění, nystagmu.
 
Sója (Glycine max L.)
Semena (boby) obsahují až 50% plnohodnotné bílkoviny, 27% sojového oleje, 30% sacharidů, vitamíny A, B, C, E. Sojová bílkovina je velmi dobře stravitelná, aminokyselinové složení je blízké živočišnému, obsahem nezaměnitelných aminokyselin (lysin, methionin, tryptofan) převyšuje všechny ostatní bobovité kultury.
 
Šalvěj lékařská (Salvia officinalis L.)
Divoce roste ve Středomoří a Malé Asii. Listy šalvěje obsahují flavonoidy, alkaloidy, třísloviny a pryskyřice, organické kyseliny, vitamíny P a PP, fytoncidy, éterický olej. Šalvěj má proizánětlivé a antivirové účinky. Listy šalvěje zvyšují sekreční aktivitu žaludečně-střevního systému. Šalvěj se používá při zánětlivých onemocněních kožních vrstev, při léčení nehojících se vředů a ran, spáleninách a omrzlinách.
 
Šípek majalský (Rosa majalis Herm.)
V medicíně se používají plody, obsahující velké množství vitamínů, cukrů, organických kyselin, pektinových látek. Olej šipku obsahuje značné množství tokoferolů (vitamínu E), karotenoidy, kyselinu linolovou a jiné nasycené nebo nenasycené mastné kyseliny. Olej šípku se používá vnitřně jako prostředek hojící rány ve stomatologii, při gingivitidě, stomatitidě a také při prasklinách bradavek, proleženinách, trofických vředech, dermatózach.

Švestka domácí (Prunus domestica L.)
V medicíně se používají plody, obsahující fruktózu, glukózu, sacharózu, jablečnou a citrónovou kyselinu, soli kalia. Vláknina a cukry sušené švestky posilují peristaltiku střev. Plody švestky se používají jako projímadlo a žlučopudný prostředek při onemocněních žlučového měchýře a ledvin, zácpach a také při hypertonii.
 
Tamarind indický (Tamarindus indica L.)
V medicíně se používá dužina plodů tamarindu, obsahující kyselou draselnou sůl, volné organické kyseliny, invertované cukry, pektinové látky. Používá se jako jemné projímadlo, zdroj pektinu.
 
Tymián obecný (Thymus vulgaris L.)
V lidové medicíně se používá nadzemní část, která se sklízí v období rozkvětu, obsahující až 2% éterického oleje, jehož hlavní účinnou látkou je fenol-tymol a také fenolové sloučeniny a organické kyseliny. Vnitřní použití se doporučuje při onemocněních systému dýchacích orgánů (pneumonie, bronchitida, černý kašel), vnější použití – k dezinfekci sliznice nosohltanu, jako různorodá potírání při onemocněních podpůrné a pohybové soustavy, při plísňových onemocněních pokožky.
 
Tymián popínavý (Thymus serpyllum L.s.l.; Calamintha incana)
Nadzemní část obsahuje až 1% éterického oleje, obsahujícího fenoly; tymol, karvakrol; terpeny, flavonoidy, tříslovinu. Používá se při nemocích z nachlazení jako prostředek, posilující sekreci bronchů, urychlující oddělení hlenů a má desinfekční účinky. Působí na helmity (červy) tím, že paralyzuje jejich svalovinu. Éterický olej ze semen, se používá zevně při radikulitidě a neuritidě.
 
Vavřín kafrový (Cinnamomum camphora L.)
Hlavním komponentem éterického oleje této rostliny je kafr. Kafr se používá pro posílení činnosti srdce při onemocněních, doprovázených akutní srdečně-cévní nedostatečnosti, při šokových stavech. Vnější použití – jako potírání při revmatismu, onemocněních podpůrné a pohybové soustavy, pro aromatické koupele.
 
Vojtěška (Medicago sativa L. Alfalfa)
V medicíně se používá kořen a nadzemní část rostliny (tráva). Obsahuje tiamin, riboflavin, niacin, kyselinu askorbovou. Kořen má protihorečnatý účinek. Tráva  má projímací a močopudný účinek, používá se při onemocněních žaludečně-střevního systému, k hubnutí. Má stimulující a tonizující účinek.
 
Ylang-ylang (Cananga Odorata)
Tato rostlina, díky éterickým olejům, které vylučují listy a květy, je známá jako Královna vůně. Kromě olejů obsahuje kyseliny: mravenčí, octovou, benzoovou, valerovou a salicylovou. Použití oleje ylang-ylang je doporučováno při astmatu, bolestech hlavy, revmatizmu, onemocněních ústní dutiny. Má protiplísňové a antiseptické účinky. Používá se při aromatických koupelích.
 
Žen-šen obecný (Panax ginseng C.A.Mey)
V medicíně se používá kořen a oddenky, které obsahují éterické a mastné oleje, cukry, škrob, pektinové látky, vlákninu, vitamíny skupiny B, fytoestrogeny a glykosidy A, B, C, D, E, F (panaxosidy). Použití žen-šenu je efektivní při astenických a astenodepresivních stavech různého původu, v období rekonvalescence po chirurgickém zákroku, při dlouhodobém fyzickém a duševním vyčerpání, v kombinaci s terapií cukrovky.     
V této kategorii nejsou žádné produkty.
Mořezdravi e-shop Dr. Nona © 2018
Supported by Codeinspires